O autorze
Dorota Minta jest psychologiem klinicznym, pomagającym dzieciom i dorosłym z zaburzeniami odżywiania. Michał Bonarowski od lat pracuje w mediach i specjalizuje się w komunikacji nowoczesnych marek w Internecie. Łączy nas pasja kulinarna: lubimy uczestniczyć w ciekawych zdarzeniach z jedzeniem w roli głównej, poznawać doskonałe produkty i ich oryginalne smaki oraz stojących za nimi prawdziwych ludzi.
Lubimy spędzać czas z ludźmi ceniącymi dobry smak, kunszt rolników, producentów i kucharzy, cukierników, winiarzy. Od czasu do czasu zapraszamy przyjaciół do stołu i gotujemy dla nich dania, które właśnie odkryliśmy.
Dla ludzi tak jak my lubiących dobre smaki, powstał kalendarz imprez kulinarnych wartych odwiedzenia. Czekamy na Wasze maile: kontakt@wydarzeniakulinarne.pl

Mistrzostwa Polski Sommelierów, degustacje win i początek sezonu letnich festiwali, czyli kulinarny weekend

Przed nami ostatni weekend maja. W końcu mamy słońce i temperatury zachęcające do spacerów i jedzenia na świeżym powietrzu. Ale to nie wszystko, co się zadzieje w najbliższych dniach. Dzień matki i początek sezonu festiwali kulinarnych. Oprócz smaków będą też emocje, czyli Mistrzostwa Polski Sommelierów. Nie będzie nudno!

Jeżeli jesteście dorosłym dzieckiem, to możecie zabrać swoją mamę na degustacje win przygotowanych specjalnie z myślą o upałach. Nasz Świat Win oraz 13Win zapraszają na wina, które idealnie sprawdzą się na upalne dni. Nie zabraknie zatem rześkich białych win oraz delikatnych czerwieni.
13 Win
Warszawa, ul. Krypska 52/54
26 maja ,od 18.00


W Gdyni możecie się natomiast wybrać na sąsiedzką prywatkę w Maglu Towarzyskim. gdzie zimna wódka, zimne piwo, dobra whisky, a klimat gorący !!!! A dla tych, którzy lubią się pokiwać zagra DJ Tomek.
Magiel Towarzyski
Ul. Strzelców 1, Gdynia
26 maja od 18.00


Mamy dla Was zaproszenie na nietuzinkowy koncert utalentowanej i pięknej Angeliki Anozie  – polskiej wokalistki o nigeryjskich korzeniach. Koncert odbędzie się  w klimatycznej restauracji Wine&Coffe House, gdzie w wyjątkowej atmosferze można skorzystać z bogatej oferty win oraz zasmakować się w pysznych daniach przygotowanych przez szefa kuchni. Tego wyjątkowego wieczoru serwować będziemy dania przygotowane specjalnie na tą okazję p Piotra Zabłockiego.


26.05.2017r. o godzinie 20.00 w restauracji Wine & Coffe House (ul.Olkuska 7, Warszawa – Stary Mokotów).


Tegoroczne XVII Mistrzostwa Polski Sommelierów odbędą się tradycyjnie w Hotelu Regent w Warszawie, w sobotę 27 maja 2017. W szranki stanie 20 najlepszych polskich sommelierów. Finał, w którym wystąpi najlepszych trzech rozpocznie się o godzinie 17:00 Jeszcze dzisiaj można się zarejestrować na tą imprezę, Zapewniamy Was, że wartohttp://sommelierzy.pl/formularz-zgloszeniowy
Uwaga, koniec rejestracji w piątek 26.05 o godzinie 13:00.
W przypadku pytań i dodatkowych informacji po zakończeniu rejestracji prosimy o kontakt z Szymonem Milonasem
tel. 609 500 527, smilonas@sommelierzy.pl
Hotel Regent, ul. Belwederska 23, Warszawa
27 maja, godzina 13.00
Więcej informacji tutaj:
http://sommelierzy.pl/news/mistrzostwa
Partnerami strategicznymi Mistrzostw są:
Regent Warsaw Hotel
, Cisowianka Perlage
Chardonnay czy cabernet sauvignon? Warto mieć wyrobioną opinię na początku lata, bo to doskonałe wina na upały.

Zapraszamy na sobotnią degustację do Hotelu Regent. Degustacja kalifornijskich win z lubianych przez wielu szczepów chardonnay i cabernet sauvignon podczas Mistrzostw Polski Sommelierów.
Co prawda wstęp jest bezpłatny, ale pamiętajcie o zapisach przez profil California Wines Polska

Sobota okazuję się pełna wina. Zachęcamy Was do podróży winiarskiej i wyprawy do Janowca na Święto Wina. Będą pokazy, degustacje, warsztaty, ale najważniejsze możliwość spotkania i rozmowy z wieloma polskimi winiarzami. To już ósma edycja tej imprezy będącej swoistym początkiem sezonu festiwali kulinarnych. A do Janowca zaprasza Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym.


W niedzielę możecie wpaść do Menory na warsztaty hummusowe prowadzone przez Sabinę Francuz (głodne kawałki). Dowiecie się skąd pochodzi hummus, jak go zrobić i z jakimi łączyć dodatkami. Po wspólnym gotowaniu zasiądziecie do wspólnego stołu!


MENORA InfoPunkt, (wejście przez Charlotte Menora) Plac Grzybowski 2, Warszawa
start 16.00, cena 150 złotych
Patronem wydarzenia jest KUKBUK, a odbywa się ono w ramach 13. MFF Żydowskie Motywy | Jewish Motifs IFF]

Bawcie się smacznie przez cały weekend :)
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
  • ZOBACZ TAKŻE:
  • Wino
Trwa ładowanie komentarzy...