O autorze
Dorota Minta jest psychologiem klinicznym, pomagającym dzieciom i dorosłym z zaburzeniami odżywiania. Michał Bonarowski od lat pracuje w mediach i specjalizuje się w komunikacji nowoczesnych marek w Internecie. Łączy nas pasja kulinarna: lubimy uczestniczyć w ciekawych zdarzeniach z jedzeniem w roli głównej, poznawać doskonałe produkty i ich oryginalne smaki oraz stojących za nimi prawdziwych ludzi.
Lubimy spędzać czas z ludźmi ceniącymi dobry smak, kunszt rolników, producentów i kucharzy, cukierników, winiarzy. Od czasu do czasu zapraszamy przyjaciół do stołu i gotujemy dla nich dania, które właśnie odkryliśmy.
Dla ludzi tak jak my lubiących dobre smaki, powstał kalendarz imprez kulinarnych wartych odwiedzenia. Czekamy na Wasze maile: kontakt@wydarzeniakulinarne.pl

Kulinarne Walentynki, czyli jedzenie pełne miłości ;)

Od 1992 roku Polska świętuje Walentynki, a na pomysł wpadła szefowa Wydawnictwa Harlequin, Nina Kowalewska Motlik. Dzisiaj wszechobecne serduszka wtopiły się w nasza rzeczywistość. Oczywiście trwają dyskusję nad tym, czy powinniśmy obchodzić to "importowane" święto. Są tacy, którzy upominają się o należną pozycje Nocy Kupały. Nie nam rozstrzygać, które święto jest ważniejsze. Stoimy na stanowisku, że każda warto wykorzystać każdą okazje do tego, żeby zasiąść do stołu z bliskimi ludźmi. Dlatego podpowiadamy gdzie można jutro wybrać się na świętowanie Walentynek.

W Arte Vino, na pierwszym miejscu jest oczywiście sygnowany Bachusem napój. Nie zabraknie jednak tez dobrego jedzenia z afrodyzjakami w roli głównej. Warszawa, ul. Belwederska 17. Ceny ze specjalnego menu, a dla każdego gościa powitalna lampka prosecco.

Dla tych bardzo, tych mniej a także tylko trochę zakochanych Bazar Kocha przygotował mnóstwo pyszności. Degustacja rozpocznie się od bąbelków a skończy na super deserkach. Zapowiada sie niezły wieczór w kolorach różu i czerwieni. Organizatorzy zachęcają do dokonywania rezerwacji stolików.

Kochasz dobre jedzenie i wytrawne wino? Północ & Południe tak i dlatego zaprasza na pysznie, zakochane MENU DEGUSTACYJNE przygotowane przez szefa kuchni Adama Zajkowskiego. Rezerwuj miejsca już dziś – wybierz dzień, o resztę zadbają gospodarze.

Warszawska Sobremesa w Hali Koszyki przyzwyczaiła już nas do świetnych tapas i równie dobrego wina. Tym razem, szef kuchni Mariusz Wołosewicz przygotował specjalne ogniste menu na Walentynki. Będzie gorąco!

W Walentynki możecie wpaść do Wody Ognistej, gdzie, to bar to wehikuł czasu, dyskretna obsługa, niezobowiązująca atmosfera i akompaniament wyjątkowych koktajli na bazie martini, do których stworzenia użyto afrodyzjaków. A wszystko w oprawie muzycznej rodem z przedwojennej Warszawy.

Kuchnia Otwarta i szef kuchni Michał Molenda zapraszają na wyjątkowe czterodaniowe menu z szampanem bądź prosecco, w cenie 249,- i 199,- (wersja bez alkoholu). Dopełnieniem wieczoru będą Wasze ulubione piosenki miłosne, które sami wybierzecie z "grającej szafy"!
Informacje i rezerwacje: 602 241 079
Warszawa, Klimczaka 1

14 lutego w Restauracji Marconi w Hotelu Bristolzaprasza na kolację! Menu z czterech dań, również w wersji wegetariańskiej! Szczegóły: http://www.restauracjamarconi.pl/pl/kolacja-walentynkowa/utm_source=facebook&utm_medium=cpc&utm_campaign=walentynki_pl
http://wydarzeniakulinarne.pl/events/kolacja-walentynkowa-14-02-2017/

Walentynki w mistrzowskiej kulinarnej oprawie Martina Gimeneza Castro, uzupełnione kolekcją win Pawła Białęckiego, dwukrotnego Wicemistrza Polski Sommelierow – to kolejna propozycja Salto Taste & Wine, nie do odrzucenia Jak na święto zakochanych przystało, w menu nie zabraknie afrodyzjaków w południowoamerykańskim stylu. W rolach głównych wystąpią między innymi ostrygi, płaszczka, białe trufle i foie gras. Zapraszamy w kulinarny walentynkowy zakątek Ameryki Południowej, na Wilczą 73, we wtorek 14 lutego od godz. 18:00.

Dla długodystansowców, którym jeden dzień to za mało Dyletanci przygotowali "winne ferie". Wszak Wyjechali na wakacje wszyscy nasi podopieczni" ;)

Jedzcie i kochajcie się, a więcej szczegółów znajdziecie na naszej stronie
Trwa ładowanie komentarzy...